Wyposażenie domowej siłowni – kilka niezbędnych elementów

Coraz więcej osób przekonuje się, że dobry trening można wykonać tak samo w domu, jak na siłowni. Rozwiązanie to zyskuje zwolenników, ponieważ nie traci się wtedy czasu na dojazdy do klubu fitness ani pieniędzy na coraz droższe karnety. Jednak aby trening w domu był przyjemny i wszechstronny, potrzebnych jest kilka rzeczy, aby stworzyć swoją domową siłownię. Jakie elementy są niezbędne?

Dobra mata to podstawa!

Pierwszym ważnym sprzętem jest mata sportowa. Niestety do ćwiczeń nie wystarczy zwykły koc czy sam dywan. Trening mógłby wtedy powodować bolesne otarcia na łokciach czy kolanach. Poza tym takie podłoże mogłoby się ślizgać. Nie dość, że jest to irytujące, to w pewnych ćwiczeniach mogłoby spowodować kontuzje. W dobrym sklepie ze sprzętem sportowym : https://sport-blast.pl/  sprzedawane maty są antypoślizgowe. Do wyboru są krótkie albo długie. Jeśli trening ma być wykonywany przede wszystkim w pozycji leżącej (jak np. pilates) dobrym wyborem będzie długa mata, która obejmie całą sylwetkę. Do samych brzuszków czy desek wystarczy ta krótka.

Dobrze wybrana mata będzie wyborem na całe lata. Dlatego warto czasem zapłacić nieco więcej, a cieszyć się dużo bardziej komfortowym treningiem przez długi czas.

Sprzęt do treningu siłowego

Przeważnie sklep ze sprzętem sportowym oferuje szeroki wybór hantli czy obciążeń, które są potrzebne do wykonania treningu siłowego. Dobre hantle będą miały możliwość dokupywania kolejnych talerzy, które przydadzą się wraz ze wzrostem siły mięśniowej. Najlepiej sprawdzają się te z zaciskiem śrubowym. Jeśli chodzi o sztangi, wybór należy dostosować do swojej siły, ponieważ sam gryf może sporo ważyć. Sklepy oferują gryfy łamane i proste. Każdy z nich pomaga osiągać nieco inne cele treningowe.

Kolejnym coraz bardziej popularnym elementem jest odważnik zwany kettlebellem. Kupując kettlebell wykonany z żeliwa, można mieć pewność, że będzie służył przez wiele lat. Trening z tym sprzętem aktywizuje sporo mięśni jednocześnie. Z początku warto wybrać lżejszy, żeby trening był bezpieczny. Wraz ze wzrostem formy można pomyśleć nad większym ciężarem.

Inne sprzęty, które mogą się przydać w domowej siłowni to:

  • taśmy oporowe;
  • ławeczka treningowa;
  • uchwyty do pompek.

Wybierając sprzęt do swojej domowej siłowni, można zacząć od jednego czy dwóch elementów, a następnie kupować kolejne. Wykonywany regularnie trening spowoduje, że z czasem każdy będzie wiedział, jaki dodatkowy sprzęt sprawi mu najwięcej frajdy. Warto więc rozwijać swoją siłownię i cieszyć się możliwością wykonania wszechstronnego treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?